Czy nasze części są oryginalne?

Czy nasze części są oryginalne? Kilka sygnałów ostrzegawczych od MOTO AKUKI

Auto to inwestycja – i z tym faktem nie sposób dyskutować. Zdarza się jednak, że czasem aby zaoszczędzić, do naszych samochodów – zamiast oryginalnych części – trafiają tańsze zamienniki. Sprawdź, co powinno Cię zaalarmować przy zakupie nowych elementów!

1. Zbyt niska cena

Każdego z nas kuszą okazje oraz promocje, dzięki którym możemy zaoszczędzić wiele pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że atrakcyjna cena nie zawsze musi oznaczać równie atrakcyjny – szczególnie jakościowo – produkt. Ta kwestia dotyczy także oryginalnych części samochodowych. Jeśli znajdziemy na aukcji lub w punkcie element, którego kwota wyjściowa jest zaskakująco niższa od tej, jaką znaliśmy dotychczas, może to oznaczać, że mamy do czynienia z podróbką. Zapomnijmy więc o niesprawdzonych serwisach, bazarach czy centrach o wątpliwej renomie. Oryginalne części znajdziemy bowiem tylko w profesjonalnych miejscach cieszących się uznaniem klientów – i to nie ulega najmniejszej wątpliwości.

2. Brak regulacji

Nawet w przypadku jednego modelu auta mogą występować różne elementy wyposażenia. To właśnie wtedy przydaje się bardziej szczegóły opis, taki jak numer identyfikacyjny VIN. Czym on dokładnie jest? Numer VIN to nic innego jak specjalny, 17 – znakowy system, w którym zakodowane są konkretne dane, np. o roku produkcji samochodu czy jego cechach. Nabywając więc element i jednocześnie przy tym podając numer VIN, zyskujemy pewność otrzymania fabrycznego produktu. Warto jednak pamiętać, że całość operacji może potrwać nawet do 24h od złożenia zamówienia.

3. Podejrzany dystrybutor oryginalnych części

Duża ilość niepochlebnych komentarzy, krótka historia działalności firmy, podejrzanie niskie ceny? Jeśli w punkcie w którym zaopatrujesz się w oryginalne części lub na aukcji internetowej zauważysz jakikolwiek z tych czynników, lepiej wstrzymaj się z zakupem. W takich przypadkach bezpieczniej będzie udać się bądź skorzystać ze sprawdzonego punktu, który może podeprzeć się nieposzlakowaną opinią wśród Klientów czy zróżnicowanym, bogatym asortymentem.

Poszukujesz oryginalnych części do swojego samochodu? W MOTO AKUKI czeka na Ciebie kadra doświadczonych specjalistów, najszersza oferta na całym Allegro i gwarancja zakupu oraz zwrotu towaru.

Komentowanie wyłączone.